Предлошка:Country data Turkmen SSR

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Turkmen SSR е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of the Turkmen SSR.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Туркменска Советска Социјалистичка Република Наслов на главата статија (Туркменска Советска Социјалистичка Република)
shortname alias Turkmen SSR (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of the Turkmen SSR.svg Назив на сликата (File:Flag of the Turkmen SSR.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1925Flag of the Soviet Union (1923-1955).svgFlag of the Soviet Union (1923-1955).svg
1937Flag of Turkmen SSR (1937-1940).svgFlag of Turkmen SSR (1937-1940).svg
1940Flag of Turkmen SSR (1940-1953).svgFlag of Turkmen SSR (1940-1953).svg


Пример за употреба

Употреба на варијанта

Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: