Предлошка:Country data Туркменистан

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Туркменистан е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Туркменистан

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Туркменистан Наслов на главата статија (Туркменистан)
shortname alias Туркменистан (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of Turkmenistan.svg Назив на сликата (File:Flag of Turkmenistan.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба