Предлошка:Country data SMOM

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data SMOM е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Sovereign Military Order of Malta Наслов на главата статија (Sovereign Military Order of Malta)
flag alias Flag of the Order of St. John (various).svg Назив на сликата (File:Flag of the Order of St. John (various).svg, прикажана горе-десно)


Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
SMOM (преглед) Sovereign Military Order of Malta Sovereign Military Order of Malta

Пример за употреба

Употреба на алијас за пренасочување

Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: