Предлошка:Country data Russian Empire

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Russian Empire е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of Russia.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Руско Царство Наслов на главата статија (Руско Царство)
flag alias Flag of Russia.svg Назив на сликата (File:Flag of Russia.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1858Romanov Flag.svgRomanov Flag.svg
1914Flag of Russia (1914–1917).svgFlag of Russia (1914–1917).svg


Пример за употреба

Употреба на варијанта

Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: