Предлошка:Country data Руско Царство

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Руско Царство е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Руско Царство Наслов на главата статија (Руско Царство)
flag alias Flag of Russia.svg Назив на сликата (File:Flag of Russia.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1858Romanov Flag.svg
1914Flag of Russia (1914–1917).svg


Пример за употреба

  • {{знаме|Руско Царство}} Руско Царство
  • {{знамеикона|Руско Царство}}Руско Царство

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Руско Царство|1858}} Руско Царство
  • {{знамеикона|Руско Царство|1858}}Руско Царство

Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: