Предлошка:Country data Republic of Texas

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Republic of Texas е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of Texas.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Република Тексас Наслов на главата статија (Република Тексас)
shortname alias Texas (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of Texas.svg Назив на сликата (File:Flag of Texas.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
BurnetFlag of the Republic of Texas (1836–1839).svgPrevious flag of Texas.svg
naval-1838Ceremonial flag of the Texas Navy Association.svgTexas 2nd Naval Ensign.svg
navalTexas Naval Ensign.svgTexas Naval Ensign.svg

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Предлошкава има и варијанта на знамето наменета за военатата морнарица што може да се користи со Шаблон:Морнарица:

Пример за употреба

Употреба на варијанта

Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: