Предлошка:Country data MAR

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data MAR е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Мароко

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Мароко Наслов на главата статија (Мароко)
flag alias Flag of Morocco.svg Назив на сликата (File:Flag of Morocco.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1913[[File:{{{flag alias-1913}}}|40px|border]]{{{flag alias-1913}}}
civil[[File:{{{flag alias-civil}}}|40px|border]]{{{flag alias-civil}}}

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
MAR (преглед) Мароко Мароко

Пример за употреба

  • {{знаме|Мароко}} Мароко
  • {{знамеикона|Мароко}}Мароко

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Мароко|1913}} Мароко
  • {{знамеикона|Мароко|1913}}Мароко

Употреба на алијас за пренасочување

  • {{знамеикона|MAR}}Мароко
  • {{државнознаме|MAR}} Мароко
  • {{знаме|MAR}} Мароко[[Категорија:Предлошки за податоци за земји без посебно предложно име|]]