Предлошка:Country data Kyrgyzstan

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Kyrgyzstan е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Киргистан

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Киргистан Наслов на главата статија (Киргистан)
shortname alias Киргистан (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of Kyrgyzstan.svg Назив на сликата (File:Flag of Kyrgyzstan.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Киргистан}} Киргистан
  • {{знамеикона|Киргистан}}Киргистан
  • {{државнознаме|Киргистан}} Киргистан[[Категорија:Предлошки за податоци за земји без посебно предложно име|]]