Предлошка:Country data ISIL

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data ISIL е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

AQMI Flag asymmetric.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Исламска Држава Наслов на главата статија (Исламска Држава)
shortname alias ИСИЛ (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias AQMI Flag asymmetric.svg Назив на сликата (File:AQMI Flag asymmetric.svg, прикажана горе-десно)


Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
ИСИЛ (преглед)Предлошка:Country data ИСИЛПредлошка:Country data ИСИЛ
Ирак и Левант (преглед)Предлошка:Country data Ирак и ЛевантПредлошка:Country data Ирак и Левант
ИСИС (преглед)Предлошка:Country data ИСИСПредлошка:Country data ИСИС

Пример за употреба

Употреба на алијас за пренасочување