Предлошка:Country data Chechen Republic of Ichkeria

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Chechen Republic of Ichkeria е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of Chechen Republic of Ichkeria.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Чеченска Република Ичкерија Наслов на главата статија (Чеченска Република Ичкерија)
shortname alias Chechnya (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of Chechen Republic of Ichkeria.svg Назив на сликата (File:Flag of Chechen Republic of Ichkeria.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба