Прејди на содржината

Предлошка:Country data династија Чинг

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data династија Чинг е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias династија Ќинг Наслов на главата статија (династија Ќинг)
shortname alias Кина (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of the Qing Dynasty (1889-1912).svg Назив на сликата (File:Flag of the Qing Dynasty (1889-1912).svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1862Flag of the Qing Dynasty (1862-1889).svg

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Поморското знаме на оваа земја е ист како државното знаме, што значи дека Предлошка:Морнарица го дава следново:

Пример за употреба

Употреба на варијанта

Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: