Предлошка:Country data Чако

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Чако е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Чако (покраина) Наслов на главата статија (Чако (покраина))
shortname alias Чако (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of Chaco province in Argentina 2007.svg Назив на сликата (File:Flag of Chaco province in Argentina 2007.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба