Предлошка:Country data ЦАР

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data ЦАР е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Централноафриканска Република Наслов на главата статија (Централноафриканска Република)
flag alias Flag of the Central African Republic.svg Назив на сликата (File:Flag of the Central African Republic.svg, прикажана горе-десно)


Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
CAF (преглед) Централноафриканска Република Централноафриканска Република
CTA (преглед) Централноафриканска Република Централноафриканска Република

Пример за употреба

Употреба на алијас за пренасочување