Прејди на содржината

Предлошка:Country data Хаваи

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Хаваи е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Хаваи

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Хаваи Наслов на главата статија (Хаваи)
shortname alias Хаваи (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of Hawaii.svg Назив на сликата (File:Flag of Hawaii.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Хаваи}} Хаваи
  • {{знамеикона|Хаваи}}Хаваи
  • {{државнознаме|Хаваи}} Хаваи