Предлошка:Country data Француски Јужни и Антарктички Земји

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Француски Јужни и Антарктички Земји е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of the French Southern and Antarctic Lands.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Француски Јужни и Антарктички Земји Наслов на главата статија (Француски Јужни и Антарктички Земји)
flag alias Flag of the French Southern and Antarctic Lands.svg Назив на сликата (File:Flag of the French Southern and Antarctic Lands.svg, прикажана горе-десно)


Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
ATF (преглед) Француски Јужни и Антарктички Земји Француски Јужни и Антарктички Земји
Француски Јужни Земји (преглед) Француски Јужни и Антарктички Земји Француски Јужни и Антарктички Земји

Пример за употреба

Употреба на алијас за пренасочување