Предлошка:Country data Француска Полинезија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Француска Полинезија е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Француска Полинезија Наслов на главата статија (Француска Полинезија)
flag alias Flag of French Polynesia.svg Назив на сликата (File:Flag of French Polynesia.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1946Flag of France.svgFlag of France.svg

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
PYF (преглед) Француска Полинезија Француска Полинезија
Тахити (преглед) Француска Полинезија Француска Полинезија
TAH (преглед) Француска Полинезија Француска Полинезија

Пример за употреба

Употреба на варијанта

Употреба на алијас за пренасочување