Предлошка:Country data Фолкландски Острови

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Padlock.svg

Оваа високоризична предлошка е заштитена од уредување со цел да се спречи вандализам. (дневник на заштувања). Ве молиме дискутирајте ги измените во страницата за разговор или барајте отстранување на заштитата. Можете да користите

  1. пренасочување Предлошка:Пвп на страницата за разговор за да побарате од администарторот да изврши уредување наместо вас.
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Фолкландски Острови е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of the Falkland Islands.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Фолкландски Острови Наслов на главата статија (Фолкландски Острови)
flag alias Flag of the Falkland Islands.svg Назив на сликата (File:Flag of the Falkland Islands.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1948Flag of the Falkland Islands (1948–1999).svgFlag of the Falkland Islands (1948-1999).svg

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
ФЛК (преглед) Фолкландски Острови Фолкландски Острови

Пример за употреба

Употреба на варијанта

Употреба на алијас за пренасочување