Предлошка:Country data Тајван

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Тајван е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Тајван Наслов на главата статија (Тајван)
shortname alias Република Кина (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of the Republic of China.svg Назив на сликата (File:Flag of the Republic of China.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба


Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: