Предлошка:Country data Кинески Тајпеј

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Кинески Тајпеј е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of Chinese Taipei for Olympic games.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Кинески Тајпеј Наслов на главата статија (Кинески Тајпеј)
flag alias Flag of Chinese Taipei for Olympic games.svg Назив на сликата (File:Flag of Chinese Taipei for Olympic games.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
глувиFlag of Chinese Taipei for Deaf.pngFlag of Chinese Taipei for Deaf.png
Параолимписко[[File:{{{flag alias-Параолимписко}}}|40px|border]]{{{flag alias-Параолимписко}}}
унивFlag of Chinese Taipei for Universiade.svgFlag of Chinese Taipei for Universiade.svg

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
TPE (преглед)Flag of Chinese Taipei for Olympic games.svgFlag of Chinese Taipei for Olympic games.svg

Пример за употреба

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Кинески Тајпеј|глуви}} Кинески Тајпеј
  • {{знамеикона|Кинески Тајпеј|глуви}}Кинески Тајпеј

Употреба на алијас за пренасочување

  • {{знамеикона|TPE}}Flag of Chinese Taipei for Olympic games.svg
  • {{државнознаме|TPE}}Flag of Chinese Taipei for Olympic games.svg
  • {{знаме|TPE}}Flag of Chinese Taipei for Olympic games.svg

Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: