Предлошка:Country data Средночешки крај

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Средночешки крај е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of Central Bohemian Region.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Средночешки крај Наслов на главата статија (Средночешки крај)
flag alias Flag of Central Bohemian Region.svg Назив на сликата (File:Flag of Central Bohemian Region.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба