Предлошка:Country data Сонора

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Сонора е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Сонора Наслов на главата статија (Сонора)
flag alias Flag of Sonora.svg Назив на сликата (File:Flag of Sonora.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Сонора}} Сонора
  • {{знамеикона|Сонора}}Сонора