Предлошка:Country data Северен Кипар

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Северен Кипар е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Северен Кипар Наслов на главата статија (Северен Кипар)
flag alias Flag of the Turkish Republic of Northern Cyprus.svg Назив на сликата (File:Flag of the Turkish Republic of Northern Cyprus.svg, прикажана горе-десно)


Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
ТРСК (преглед) Северен Кипар Северен Кипар

Пример за употреба

  • {{знаме|Северен Кипар}} Северен Кипар
  • {{знамеикона|Северен Кипар}}Северен Кипар

Употреба на алијас за пренасочување