Предлошка:Country data Свети Вартоломеј

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Свети Вартоломеј е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of France.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Свети Вартоломеј (Франција) Наслов на главата статија (Свети Вартоломеј (Франција))
shortname alias Свети Вартоломеј (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of France.svg Назив на сликата (File:Flag of France.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
localFlag of Saint Barthélemy (local).svgFlag of Saint Barthélemy (local).svg

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
BLM (преглед) Свети Вартоломеј (Франција) Свети Вартоломеј

Пример за употреба

Употреба на варијанта

Употреба на алијас за пренасочување