Предлошка:Country data Свалбард

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Свалбард е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Свалбард

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Свалбард Наслов на главата статија (Свалбард)
flag alias Flag of Norway.svg Назив на сликата (File:Flag of Norway.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
proposalProposed flag of Svalbard, Norway (1930).svg


Пример за употреба

  • {{знаме|Свалбард}} Свалбард
  • {{знамеикона|Свалбард}}Свалбард

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Свалбард|proposal}} Свалбард
  • {{знамеикона|Свалбард|proposal}}Свалбард