Предлошка:Country data СФРЈ

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data СФРЈ е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на СФРЈ

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias СФРЈ Наслов на главата статија (СФРЈ)
shortname alias Југославија (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of Yugoslavia (1946-1992).svg Назив на сликата (File:Flag of Yugoslavia (1946-1992).svg, прикажана горе-десно)

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Поморското знаме на оваа земја е ист како државното знаме, што значи дека Предлошка:Морнарица го дава следново:

Пример за употреба


Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: