Предлошка:Country data Питкерн

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Питкерн е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Питкерн

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Питкерн Наслов на главата статија (Питкерн)
shortname alias Питкерн (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of the Pitcairn Islands.svg Назив на сликата (File:Flag of the Pitcairn Islands.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Питкерн}} Питкерн
  • {{знамеикона|Питкерн}}Питкерн
  • {{државнознаме|Питкерн}} Питкерн