Прејди на содржината

Предлошка:Country data Палау

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Палау е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Палау

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Палау Наслов на главата статија (Палау)
shortname alias Палау (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of Palau.svg Назив на сликата (File:Flag of Palau.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Палау}} Палау
  • {{знамеикона|Палау}}Палау
  • {{државнознаме|Палау}} Палау