Предлошка:Country data Оман

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Оман е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Оман

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Оман Наслов на главата статија (Оман)
flag alias Flag of Oman.svg Назив на сликата (File:Flag of Oman.svg, прикажана горе-десно)


Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
OMN (преглед) Оман Оман
OMA (преглед)Предлошка:Country data OMAПредлошка:Country data OMA

Пример за употреба

  • {{знаме|Оман}} Оман
  • {{знамеикона|Оман}}Оман

Употреба на алијас за пренасочување

  • {{знамеикона|OMN}}Оман
  • {{државнознаме|OMN}} Оман
  • {{знаме|OMN}} Оман