Предлошка:Country data Олдерни

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Олдерни е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Олдерни

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Олдерни Наслов на главата статија (Олдерни)
flag alias Flag of Alderney.svg Назив на сликата (File:Flag of Alderney.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Олдерни}} Олдерни
  • {{знамеикона|Олдерни}}Олдерни