Предлошка:Country data Оклахома

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Оклахома е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of Oklahoma.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Оклахома Наслов на главата статија (Оклахома)
flag alias Flag of Oklahoma.svg Назив на сликата (File:Flag of Oklahoma.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Оклахома}} Оклахома
  • {{знамеикона|Оклахома}}Оклахома