Предлошка:Country data ОАЕ

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data ОАЕ е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias ОАР Наслов на главата статија (ОАР)
shortname alias ОАР (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of the United Arab Emirates.svg Назив на сликата (File:Flag of the United Arab Emirates.svg, прикажана горе-десно)


Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
ARE (преглед) ОАР ОАР
UAE (преглед) ОАР ОАР

Пример за употреба

  • {{знаме|ОАР}} ОАР
  • {{знамеикона|ОАР}}ОАР
  • {{државнознаме|ОАР}} ОАР

Употреба на алијас за пренасочување

  • {{знамеикона|ARE}}ОАР
  • {{државнознаме|ARE}} ОАР
  • {{знаме|ARE}} ОАР[[Категорија:Предлошки за податоци за земји без посебно предложно име|]]