Предлошка:Country data Нова Шкотска

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Нова Шкотска е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of Nova Scotia.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Нова Шкотска Наслов на главата статија (Нова Шкотска)
flag alias Flag of Nova Scotia.svg Назив на сликата (File:Flag of Nova Scotia.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1868Flag of Nova Scotia (1868-1929).pngFlag of Nova Scotia (1868-1929).png


Пример за употреба

  • {{знаме|Нова Шкотска}} Нова Шкотска
  • {{знамеикона|Нова Шкотска}}Нова Шкотска

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Нова Шкотска|1868}} Нова Шкотска
  • {{знамеикона|Нова Шкотска|1868}}Нова Шкотска