Предлошка:Country data Ниигата

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Ниигата е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of Niigata Prefecture.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Префектура Ниигата Наслов на главата статија (Префектура Ниигата)
flag alias Flag of Niigata Prefecture.svg Назив на сликата (File:Flag of Niigata Prefecture.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба