Предлошка:Country data Невада

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Невада е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Невада Наслов на главата статија (Невада)
flag alias Flag of Nevada.svg Назив на сликата (File:Flag of Nevada.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Невада}} Невада
  • {{знамеикона|Невада}}Невада