Предлошка:Country data Нара

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Нара е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Префектура Нара Наслов на главата статија (Префектура Нара)
flag alias Flag of Nara Prefecture.svg Назив на сликата (File:Flag of Nara Prefecture.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба