Прејди на содржината

Предлошка:Country data Навара

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Навара е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Навара Наслов на главата статија (Навара)
flag alias Bandera de Navarra.svg Назив на сликата (File:Bandera de Navarra.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Навара}} Навара
  • {{знамеикона|Навара}}Навара