Прејди на содржината

Предлошка:Country data НАТО

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data НАТО е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на НАТО

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias НАТО Наслов на главата статија (НАТО)
flag alias NATO flag.svg Назив на сликата (File:NATO flag.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|НАТО}} НАТО
  • {{знамеикона|НАТО}}НАТО