Предлошка:Country data Минесота

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Минесота е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Минесота Наслов на главата статија (Минесота)
flag alias Flag of Minnesota.svg Назив на сликата (File:Flag of Minnesota.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Минесота}} Минесота
  • {{знамеикона|Минесота}}Минесота