Предлошка:Country data Мие

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Мие е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of Mie Prefecture.png

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Префектура Мие Наслов на главата статија (Префектура Мие)
flag alias Flag of Mie prefecture.png Назив на сликата (File:Flag of Mie prefecture.png, прикажана горе-десно)


Пример за употреба