Предлошка:Country data Лоѓско Војводство

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Лоѓско Војводство е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Лоѓско Војводство Наслов на главата статија (Лоѓско Војводство)
shortname alias Лоѓско (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias POL_województwo_łódzkie_1_flag.svg Назив на сликата (File:POL_województwo_łódzkie_1_flag.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Лоѓско Војводство}} Лоѓско Војводство
  • {{знамеикона|Лоѓско Војводство}}Лоѓско Војводство
  • {{државнознаме|Лоѓско Војводство}} Лоѓско