Предлошка:Country data Кукови Острови

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Кукови Острови е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Кукови Острови Наслов на главата статија (Кукови Острови)
flag alias Flag of the Cook Islands.svg Назив на сликата (File:Flag of the Cook Islands.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1973Flag of the Cook Islands 1973.svg

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
COK (преглед) Кукови Острови Кукови Острови

Пример за употреба

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Кукови Острови|1973}} Кукови Острови
  • {{знамеикона|Кукови Острови|1973}}Кукови Острови

Употреба на алијас за пренасочување