Прејди на содржината

Предлошка:Country data Кралство Романија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Кралство Романија е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Кралство Романија Наслов на главата статија (Кралство Романија)
shortname alias Романија (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of Romania.svg Назив на сликата (File:Flag of Romania.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба


Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: