Предлошка:Country data Корушка

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Корушка е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of Kärnten.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Корушка Наслов на главата статија (Корушка)
shortname alias Корушка (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of Kärnten.svg Назив на сликата (File:Flag of Kärnten.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Корушка}} Корушка
  • {{знамеикона|Корушка}}Корушка
  • {{државнознаме|Корушка}} Корушка