Предлошка:Country data Колорадо

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Колорадо е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Колорадо Наслов на главата статија (Колорадо)
flag alias Flag of Colorado.svg Назив на сликата (File:Flag of Colorado.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Колорадо}} Колорадо
  • {{знамеикона|Колорадо}}Колорадо