Прејди на содржината

Предлошка:Country data Канарски Острови

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Канарски Острови е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Канарски Острови Наслов на главата статија (Канарски Острови)
flag alias Flag of the Canary Islands.svg Назив на сликата (File:Flag of the Canary Islands.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба