Предлошка:Country data Индија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Индија е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Индија

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Индија Наслов на главата статија (Индија)
flag alias Flag of India.svg Назив на сликата (File:Flag of India.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
Британска[[File:{{{flag alias-Британска}}}|40px|border]]{{{flag alias-Британска}}}
19311931 Flag of India.svg
граѓанска[[File:{{{flag alias-граѓанска}}}|40px|border]]{{{flag alias-граѓанска}}}
navalNaval Ensign of India.svg
air forceAir Force Ensign of India.svg
armyFlag of Indian Army.png

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Предлошкава има и варијанта на знамето наменета за военатата морнарица што може да се користи со Предлошка:Морнарица:

Предлошкава има и варијанта на знамето наменета за военото воздухопловство што може да се користи со Предлошка:Воено воздухопловство:

Предлошкава има и варијанта на знамето наменета за армијата што може да се користи со Предлошка:Армија:

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
IND (преглед) Индија Индија

Пример за употреба

  • {{знаме|Индија}} Индија
  • {{знамеикона|Индија}}Индија

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Индија|Британска}} Индија
  • {{знамеикона|Индија|Британска}}Индија

Употреба на алијас за пренасочување

  • {{знамеикона|IND}}Индија
  • {{државнознаме|IND}} Индија
  • {{знаме|IND}} Индија

Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: