Предлошка:Country data Златен Брег

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Златен Брег е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of the Gold Coast (1877–1957).svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Златен Брег (британска колонија) Наслов на главата статија (Златен Брег (британска колонија))
shortname alias Златен Брег (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of the Gold Coast (1877–1957).svg Назив на сликата (File:Flag of the Gold Coast (1877–1957).svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба


Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: