Предлошка:Country data Гана

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Гана е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Гана

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Гана Наслов на главата статија (Гана)
flag alias Flag of Ghana.svg Назив на сликата (File:Flag of Ghana.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1964Flag of Ghana (1964–1966).svgGhana flag 1964.svg
civilCivil Ensign of Ghana.svgCivil Ensign of Ghana.svg
navalNaval Ensign of Ghana.svgNaval Ensign of Ghana.svg
air forceAir Force Ensign of Ghana.svgAir Force Ensign of Ghana.svg

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Предлошкава има и варијанта на знамето наменета за военатата морнарица што може да се користи со Шаблон:Морнарица:

Предлошкава има и варијанта на знамето наменета за военото воздухопловство што може да се користи со Шаблон:Воено воздухопловство:

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
GHA (преглед) Гана Гана

Пример за употреба

  • {{знаме|Гана}} Гана
  • {{знамеикона|Гана}}Гана

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Гана|1964}} Гана
  • {{знамеикона|Гана|1964}}Гана

Употреба на алијас за пренасочување

  • {{знамеикона|GHA}}Гана
  • {{државнознаме|GHA}} Гана
  • {{знаме|GHA}} Гана

Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: