Предлошка:Country data Западна Вирџинија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Западна Вирџинија е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Западна Вирџинија Наслов на главата статија (Западна Вирџинија)
flag alias Flag of West Virginia.svg Назив на сликата (File:Flag of West Virginia.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба