Предлошка:Country data Ерменија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Padlock.svg

Оваа високоризична предлошка е заштитена од уредување со цел да се спречи вандализам. (дневник на заштувања). Ве молиме дискутирајте ги измените во страницата за разговор или барајте отстранување на заштитата. Можете да користите

  1. пренасочување Предлошка:Пвп на страницата за разговор за да побарате од администарторот да изврши уредување наместо вас.
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Ерменија е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Ерменија Наслов на главата статија (Ерменија)
flag alias Flag of Armenia.svg Назив на сликата (File:Flag of Armenia.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1918Flag of the First Republic of Armenia.svgFlag of the Democratic Republic of Armenia.svg

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
ЕРМ (преглед) Ерменија Ерменија

Пример за употреба

  • {{знаме|Ерменија}} Ерменија
  • {{знамеикона|Ерменија}}Ерменија

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Ерменија|1918}} Ерменија
  • {{знамеикона|Ерменија|1918}}Ерменија

Употреба на алијас за пренасочување

Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: